O nás

Když po roce 2000 začal velký rozmach staveb na klíč a hypoték na 100% hodnoty nemovitosti, nemohli jsme si nepoložit otázku, jak je možné, že do místa bez dopravní sítě, kulturního zázemí, ale i oblasti bez zdravotnických či školských zařízení míří takové množství lidí a jak moc si lidé takto významný krok promýšlejí.

Odpověď přišla brzy, rozmach přešel do útlumu. V těchto nových oblastech se malým obchodům nedaří, rodiny s dětmi musejí řešit každodenní dojíždění a množství nesplacených hypoték je alarmující. S tím samozřejmě souvisí potřeba zbavit se nemovitosti v dané oblasti, případných závazků a sehnání nové nemovitosti v oblasti s lepší infrastrukturou a občanskou vybaveností.

I proto jsme v roce 2014 založili naší společnost a zaměřili jsme se na pomoc těm, kteří ji potřebovali. Škála našich služeb se postupem času rozšiřovala a tak jsme kromě realitní činnosti začali zprostředkovávat úvěry, vyjednávat lepší podmínky a pro některé klienty řešit vyplácení exekucí a refinancování jejich dluhů, aby nepřišli o svůj domov.

Naší největší výhodou je, že na rozdíl od ostatních realitních kanceláří se nesnažíme budovat systémy letadel a pyramid, kde síť neustále se měnících realitních makléřů se snaží sehnat co největší množství realit k prodeji či pronájmu, aby měli co nejvyšší provizi. My se specializujeme na klienty, kteří si vyhledají nás. Nepotřebujeme objíždět nabídky prodeje nemovitostí a nevnucujeme se prodávajícím či pronajímatelům. Naším cílem není získat provizi za něco, co si klient může udělat sám. I proto nabízíme kromě klasického zprostředkování pronájmu hlavně služby v oblasti financí a právního servisu.

Jelikož se mezi našimi klienty postupně kromě jednotlivců začali objevovat i společenství vlastníků, začali jsme nabízet postupně i další služby počínaje stěhováním, úklidem až po zajištění oprav či stavebních prací.

V roce 2016 začala platit nová legislativa a naše činnost nově podléhá dozoru České národní banky. Tuto změnu vítáme, jelikož věříme, že dohled České národní banky zkvalitní úroveň služeb ve finančním sektoru. Intenzivně se také připravujeme na chystanou regulaci Ministerstva místního rozvoje v oblasti realitního zprostředkování a věříme, že i tato změna, která by měla přinést jasná pravidla a bude mít pozitivní dopad na klienty všech realitních kanceláří.

Storie.cz je provozována společností Storie Trade s.r.o., IČO: 02532832
Společnost je vedena pod spisovou značkou: C 220497 u Městského soudu v Praze